PSK Portál


 
Systém PSK – PORTAL je sklopno-posuvný systém otvárania balkónových dverí, ktorý je charakteristický tým že konštrukcia týchto dverí je rovnaká ako u eurookien. Je vhodný všade tam , kde je potrebné ušetriť priestor a zároveň vyriešiť otvorenie pre- sklenej plochy. Tento systém otvárania odporúčame používať v stavebných otvoroch, ktoré nebudú vystavené každo- dennému prechodu, najmä kvôli prahu ktorý by bol vystavený nadmernému opotrebovaniu 
 
 
- Sklopno-posuvné kovanie PORTÁL PSK 200-ZPLUS                       - Sklopno-posuvné kovanie PORTÁL PSK 160PLUS 
  s núteným ovládaním                                                                      bez núteného ovládania 
 
                                                
 
 
 
MODEL:
  
•stavebná hĺbka rámu - krídla 68,78,88 mm
• štandardné izolačné sklo IGLASS
• kovanie MACO, SIEGENIA
• Hlavné a prídavne tesnenia DEVENTER, SCHLEGEL
• 2 hliníkové okapnice GUTMANN
• vonkajšia hliníková parapetná doska
• vnútorná drevená parapetná doska 
 
 
 
 
Výhoda kovania s núteným ovládaním spočíva najmä v ľahkosti ovládania veľkých a ťažkých sklopno-posuvných prvkov ktoré je možné sklápať a zatvárať aj bez vynaloženia väčšej fyzickej námahy. Posuvné krídlo sa ovláda jednou rukou pomocou ergonomicky tvarovanej kľučky. Rovnako ľahké je aj zatvorenie krídla zo sklopenej polohy - otáčaním kľučky jednou rukou sa krídlo samé presunie zo sklopenej polohy do polohy zatvorenej (bez nutnosti zatlačiť krídlo obidvomi rukami do zatvorenej polohy).

Použitie vysoko pevných materiálov umožňuje skonštruovať posuvné krídlo s hmotnosťou až do 200 kg, čo umožňuje použiť sklá s vysokou hmotnosťou - špeciálne bezpečnostné a tepelnoizolačné sklá.

Už v základnej verzii prinášajú kovania PSK PORTALPLUS bezpečnosť a aktívnu ochranu pred vlámaním: vo všetkých rohoch integrované hríbové čapy zamedzujú vypáčeniu krídla z rámu. Použitím ďalších hríbových čapov a protikusov zo špeciálnej ocele je možné bezpečnostný štandard plynule zvyšovať.

Dizajn kľučiek a možnosť farebného zladenia s krytkami kovania ponúkajú rôzne možnosti farebného stvárnenia interiéru .V ponuke je široký sortiment kľučiek: jednostranné kľučky, uzamykateľné kľučky, obojstranné kľučky (pre ovládanie aj z exteriérovej strany) a obojstranné kľučky s vonkajšou kľučkou plochou, ktoré sú vhodné pre použitie na posuvných prvkoch s vonkajšími roletami príp. sieťkami proti hmyzu. Elegantné ergonomicky tvarované kľučky sú vybavené integrovanou poistkou proti zabuchnutiu. K dispozícii sú vo farbách: biela, hnedá, strieborná, titánová matná svetlá, zlatá matná a F9.